Estetik Dolgu Maddeleri Geçici Kalıcı Dolgular

Size Hangi Dolguların Uygun Olduğunu Öğrenmek İster Misiniz?

dolgu fiyatları, estetik dolgu maddeleri

Bizi Arayabilir Veya Yandaki Formu Doldurabilirsiniz 

Estetik Dolgu Maddeleri

Yaş, güneş ışınları, mimik hareketleri ile yüzümüzde bir takım kırışıklıklar ve istenmeyen çizgiler oluşur. Bu çizgilerden kurtulmak için son yıllarda çeşitlilik kazanan dolgu maddelerini kullanmaktayız.
Dolgu Maddeleri Nerelerde Kullanılır? 
Dolgu maddelerini direk olarak çukur, çökük ya da hacim kazanmasını istediğimiz alana kullanabileceğimiz gibi günümüzdeki modern dolgularla indirekt uygulamalarda yapılabilmektedir. Buna bir örnek vermek gerekirse göz altı çukurunu doldurmadan da hemen altına bir dolgu uygulaması yaparak, göz altlarının daha az çukur ve daha iyi gözükmesi sağlanabilmektedir. Yine direk ve indirek dolgu uygulamalarıyla tüm yüzde değişiklikler sağlanabilmektedir.
 • Burun kenarından aşağı inen çizgiler (Nazolabial Çizgiler)
 • Burun ile ağız arasındaki çizgiler (Philtral Çizgiler)
 • Dudak dolgunlaştırılması
 • Dudaklar etrafındaki radial çizgiler
 • Dudak köşelerini yukarıya kaldırmak
 • Göz çevresindeki kırışıklıklar
 • Göz altı torbalarını kamufle etmek
 • Göz altı çukurlarını düzeltmek
 • Alındaki çizgiler
 • Kaş kaldırma
 • Akne izleri
 • Kaza veya travma sonucu oluşan deformiteler
 • Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırmak
 • Çene ucuna hacim kazandırmak
 • Ameliyatsız burun estetiği, burun düzeltilmesi
 • Çene köşesi belirginleştirmede
 • Vücuttaki bazı asimetrilerin düzeltilmesi 
Dolgu Maddelerinin Sınıflandırılması
 
Estetik dolgu maddelerinin bir çok sınıflandırması yapılabilir. Bunlar yapıldığı yere göre yanak dolguları, yüz dolguları, dudak dolguları, göz altı dolguları(ışık dolgusu), göz çevresi kırışıklık dolguları, derin ve hacim yaratan dolgular, çapraz bağsız dolgular (IAL sistem gençlik aşısı, teosyal redencity) gibi.
 
Yine estetik dolgu maddeleri kalıcılık sürelerine göre de sınıflandırılmaktadır.
 
·         Kalıcı olmayan dolgu maddeleri
·         Yarı kalıcı dolgu maddeleri
·         Kalıcı dolgu maddeleri
 
Kalıcı Olmayan Dolgu Maddeleri
Hyalüronik Asit Kaynaklı Dolgular

estetik dolgu maddeleri, kalıcı dolgu
Hyalüronik asit; aslında polisakkarit yapısında bir şeker zinciridir (NASHA). İnsan vücudunda, canlılarda doğal olarak bulunur. Doğal olarak dokularda var olan hyalüronik asidin işlevi, deriye suyu taşımak ve sabitlemektir. Sentetik veya hayvan orijinli olan asit, vücut tarafından kolayca kabul edilebilmektedir. Bu maddenin hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlaması ve cilde gerginlik vermesi gibi görevleri vardır.
Hyalüronik asit kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir ve enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza edebilir. Özel laboratuvar şartlarında üretilerek kozmetik uygulamalara sunulmuştur. Ortalama 6-12 ay içinde vücut tarafından metabolize edilerek atılmaktadır.
Bu dolgularda alerjik reaksiyon görülmediğinden herhangi bir alerjik test gerekmez. Bu grupta Restylane, Perlane, Puragen, Teosyal, Varioderm, Surgiderm, Juvaderm, Teosyal Redensity (Işık Dolgusu), Amalian, İdea, Perfectha, Juvederm Voluma gibi bir çok farklı marka bulunmaktadır.
Teosyal Dolgu Maddeleri ve Çeşitleri
Teosyal dolgu maddesi hayvansal kaynaklı olmayan dolgulardan bir tanesidir. Diğer hyaluranik asit bazlı olanlara göre daha az yan etki yaratmaktadır. Teosyal dolgu maddelerinin uygulama yapılacak bölgeye göre çeşitleri bulunmaktadır.
Teosyal First Lines
Teosyal Touch Up
Teosyal Global Action
Teosyal Deep Lines
Teosyal Ultra Deep
Teosyal Ultimate
Teosyal Kiss İle Dudak Dolgunlaştırma Dudak Estetiği
Özelliği dudak için özel olarak üretilmiş bir dolgudur. Dudaklar diğer alanlardan farklı özellik gösteren bir yerdir. Hareketli bir yapısı vardır vede mukoza ihtiva eder. Dolayısıyla sıradan bir dolgu dudakta süresinden daha erken erirken özel olarak dudak dolgusu şeklinde hazırlanan bu dolgu en az 6-8 ay dudaklarda dolgun bir şekilde kalmakta ve hatta daha uzun sürede kendini muhafaza etmektedir. Ancak bu işlem kalıcı dudak dolgusu işlemi değildir. Dudak dolgusu nun içinde kendinden lokal anestezide bulunmaktadır. Bu sayede uygulama esnasında hastalar hiç ağrı hissetmezler. Bu da dudak dolgu uygulamasını kolaylaştırır ve sonrasındaki şillik en az olmuş olur.
Teosyal kiss diğer dudak dolgularında gözlenebilen kist, fibrom ya da sertlik benzeri bir durum yaratmaz. Dudak dolgusu uygulaması yaparken kişisel olarak tüpün tamamını üst dudağa değil bir kısmını da alt dudağa vermekteyim. Bu sayede hem üst dudak aşırı büyümüş olmaz, hem doğal durur hem de alt dudakta da hacim arttırılmış olur.
Teosyal Redensity 2 Işık Dolgusu İle Göz altı Dolgu Uygulaması
Gözaltı dolgu uygulamaları daha önceden hastalar ve doktor açısından nisbeten zor bir uygulamaydı. Göz altı derisinin çok ince olması vede hassas olması dolguyu çok fazla gösteriyordu. Redensity 2 ışık dolgusu ile içerdiği yarı çapraz bağlar sayesinde göz altı ile yanak arasında bulunan çöküklükler, oluklar ve göz torbalarının alt kısmı rahat bir şekilde tedavi edilebilmektedir.
Gözaltı ışık dolgusu içerdiği protein, vitamin, antioksidan ve mineraller sayesinde aynı zamanda göz altı morluklarınıda belli oranda hafifletmektedir. Yapısında bulunan lokal anestezi sayesinde ağrı oluşturmaz. Yine kanülle dolgu uygulama tekniği sayesinde göz altında morluk, şişlik hemen hemen hiç olmaz. Redensity 2 gözaltı ışık dolgusu 1 sene civarında kalıcı olmaktadır.
Juvederm Dolgu Maddeleri
Juvederm dolgu maddesi hyaluranik asit içerikli Allergan firmasının ürettiği bir dolgudur. Juvederm Ultraplus, Juvederm Smile, Juvederm Voluma, Juvederm Volbella, Juvederm Volift isimli dolgu çeşitleri bulunmaktadır. Firma Vycross teknolojisi kullanarak ürettiği dolgulardan Voluma, Volift ve Volbella bu özelliği taşımaktadır. Bu özellik çapraz bağları daha sağlam ve efektif yaparak hyaluranik asit yoğunluğunu azaltmaktadır. Yine bu dolgu daha az hidrifilik özelliğinden dolayı daha az su tutar, bu sayede hastada daha az ödem, şişlik meydana gelmektedir.
Bu durum hem hasta hem de doktor açısından konfor sağlamaktadır. Bu dolgulardan Voluma; elmacık kemiğinde, yanaklarda, çene ucunda, nazolabial çizgilerde kullanılırken, Volift dudak mukozasında, dudağa hacim kazandırmada, Volbella ise dudak ve ağız çevresinde kullanılmaktadır. Yine her 2 dolgu içerdiği lidokain sayesinde ağrısız dolgu uygulamasına olanak sağlar.
Juvederm Dolgu İle Yüzde Total Değiklikler Yapılabilir
Juvederm dolguları farklı şekillerde kombine ederek, hastaya volumetrik bir düzeltme ya da ameliyatsız yüz estetiği yapılabilmektedir. Bu uygulama için voluma, volbella ve de volift dolguları kullanılmaktadır. Alındaki ve göz çevresi kırışıklıklara juvederm volbella yapılır, göz altları yine bu dolguyla düzeltilir. Şakak bölgesine, elmacık kemiği bölgesine, yanaklara juvederm voluma kullanılarak hacim kazandırma işlemi yapılır. Yine kaşlara ve yanaklara juvederm volift kullanılarak kaş kaldırma vede yüzde gerginlik oluşturulabilir. Bu uygulama da hastaya total bir yaklaşım gerekmektedir. Bu tarz bir uygulama için en az 3-4 adet dolgu kullanılması gerekmektedir.
Juvederm ile yanak dolgusu uygulaması çok başarılı yapılabilmektedir. Yanak dolgusu ile elmacık kemikleri belirginleştirilebilir, yanaklarda yukarı yönde bir kaldırma sağlanabilir. Yanak dolgusu ile çökük yanak ve yanak alt kısımları da düzeltilebilir.
Yarı kalıcı dolgular
Bu dolgu maddeleri etkinlik süreleri 3-5 yıl arasında değişmektedir. Hermaddenin farklı bir etki mekanizması vardır. Bu dolgular daha çok yanak, nazolabial çizgilere uygulanmaktadır. Dudağa uygulanması benim tercih ettiğim bir durum değildir. Bu dolguları Radiesse, Sculptra, Beautical 2/5 gibi sayabiliriz.
Radiesse
Radiesse kalsiyum hidroksiapatit içerikli oldukça güvenilir bir dolgu maddesidir. Radiesse genelde yanak, burun yanak dudak arasındaki çizgileri, çeneyi, elmacık kemiklerini belirginleştirmede kullanılır. Dermisin alt tabakasına uygulama yapılmaktadır. Uygulama sonrasında yaklaşık 1 haftada hücrelerin içerisine dolgu maddesi girer ve daha doğal görünüm oluşur. Radiesse dolgu maddesi allerji yapmaz. Hayluranik asit bazlı uygulamalara göre daha uzun süre kalıcı olmaktadır.
Aquafilling
Aquafilling; vücut bölgesinde uygulanan, tamamen su bazlı 5-8 yıl kalıcılığı olan jel kıvamında uzun etkili bir dolgudur. Aquafilling dolgusu ameliyatsız göğüs büyütme işleminde, ameliyatsız popo kalça büyütmede, bacak eğriliklerini ameliyatsız olarak düzeltmede kullanılır. Yine vücutta varolan bir çöküklüğe ya da hacimsiz alana hacim kazandırmak amacıyla verilen yüksek volumlü dolgu çeşididir.
Aqualift
Aqualift dolgusuda benzer şekilde su bazlı olup hidrofilik jel içermektedir. Özellikle aquafilling uygulamalarındaki gibi vücut bölgesi, meme, bacak, popo dolgunlaştırmada kullanılır. Ortalama 5 yıl kalıcılığı vardır. Aqualift uygulaması da vücut bölgelerinde lokal anestezi ile yapılmaktadır. Aqualift dolgus da herhangi bir imminolajik reaksiyona, allerjik reaksiyona yol açmaz, güvenilir bir şekilde kullanılan bir dolgu maddesidir.
Kalıcı Dolgular
Bioalcamid
Bioalcamid, % 4 alkilimid ve % 96 su içeren jel formunda kalıcı dolgu maddesidir. Enjeksiyondan sonra bioalcamid vücudumuzdaki kollajen tarafından sarıldığından bu dolgu maddesi ‘endo-protez’ olarak da adlandırılır. Bu reaksiyon bir allerjik reaksiyon veya yabancı cisim reaksiyonu olmayıp vücut tarafından çok ince bir kollajen tabakası ile bioalcamidin sarılıp izole edilmesidir. Sıklıkla bu süreç 45 gündür ve bu sürece kadar ödem ile birlikte, materyal haciminde % 10’ luk bir azalma olabilir, ancak sonrasında tamamen kalıcıdır.
Bioalcamid’ in diğer dolgu maddelerinden bazı farkları mevcuttur:
·       Diğer dolgu maddelerine göre çok büyük miktarlarda enjekte edilebilir (örneğin 500 - 1500 cc gibi) ve daha sonra istenildiğinde enjekte edilen endo-protez çıkarılabilir. Yalnız cildin yüz bölgesi gibi ince olduğu yerlerde fazla miktarda bioalcamidin tek seferde enjeksiyonu yerine 2 ay ara ile birkaç seans uygulama yapılması tavsiye edilir.
·         Vücutta bioalcamidi yıkan bir enzim olmadığından aynı zamanda materyal oksidasyona ve hidrolize karşı dirençli olduğundan sonuç kalıcıdır.
·         Enjeksiyonu allerji testi gerektirmez.
·         Oda sıcaklığında saklanabilir.
·         Etrafını saran ince kollajen tabaka implant materyalinin enjekte edildiği yerde sabitlendiğinden, enjeksiyon yapılan yerden çevre dokuya doğru yer değiştirmez. 
Bioalcamidin 3 değişik formu vardır. Lip (dudak), face (yüz) ve body (vücut). Bu formların içerikleri aynı, elastikiyetleri farklıdır. Bioalcamid mukoza içine enjekte edilmediğinden dudak kalınlaştırmada değil, dudak kontürünü belirginleştirmede kullanılır.
Bioalcamid estetik amaçlı kullanılabileceği gibi, yüksek miktarlarda da kullanılabildiğinden deformasyonların düzeltilmesinde, deprese çukur alanların hacminin kazandırılmasında, göğüs deformitelerinde, ekstremitelerdeki hacim problemlerinde başarı ile uygulanmaktadır. 
Artecoll
Artecoll yüzdeki kırışıklık ve diğer deri bozukluklarına uzun süre etki eden enjektabl bir maddedir. Artecoll 2/3 denature sığır kollajen, 1/3 oranında polimetilmetakrilat adı ile bilinen bir maddenin 30 mikron çapında kürecikler haline getirilmiş şeklidir. Bu kürecikler doku içerisinde depo edilmesinden dolayı emilimi ve reddi mümkün olmamaktadır.
Artecoll içindeki kollajen 3 ay sonunda emilir ancak PMMA kürecikleri kalıcı olmakta ve onun çevresinde oluşan yeni doku oluşumu Artecoll’un kalıcılığını sağlamaktadır. Artecoll ilk 20 gün içinde uygulanan bölgeye yerleşme süreci gösterir. Asıl istenen etki bundan sonra başlar ve 3 ay içinde de tam olarak ortaya çıkar.
Artecoll uygulandıktan sonra deri içinde yerleşmesi ve etrafının fibroblast hücreleri tarafından yapılan fibrin lifleri ile kaplanması en erken 3 ayda tamamlanır. Özellikle 3 – 4 ay sonra yapılan ek bir uygulama ile etkinlik ve başarı arttırılabilmektedir. Uygulamadan 14 – 28 gün öncesinde ön kola allerji testi gerektirir, sıklıkla negatif olsa da % 1 – 2 allerjik reaksiyon görülebilmektedir.
Artecoll özellikle alın, kaş arası, dudak üstü çizgiler, burun ve ağız köşesi arasında uzanan çizgilerde son derece etkili bir yöntemdir. Göz altlarında meydana gelen çökmelerde doldurma amacıyla kullanılır. Ayrıca yapılan plastik cerrahi ameliyatlarından sonra meydana gelebilen çökmelerin doldurulmasında da kullanılır. Akne skarlarının doldurulmasında başarıyla kullanılmaktadır. Dudakları büyütmek ve şekil vermek amacıyla da başarılı bir şekilde kullanılır.
 
Dolgu Maddeleri İle İlgili Merak Edilen Sorular
 
Dolgu maddeleri uygulandığında etkisi ne kadar devam eder?
 
Kullanılan maddenin özelliğine göre hyalüronik asit içeren preparatlarda 6-12 ay, Poly L Laktik asit içeren uygulamalarda 1-2 sene, Hidroksi apatit içeren preparatlarda 3 yıl, kalıcı dolgularda ise ömür boyu devam eder.
 
Dolgu madde uygulamaları ne kadar sürer?
 
Bir uygulama ortalama 15-30 dakika sürer. Tıpkı botoks gibi son derece kolay yapılmaktadır.
 
Uygulama sırasında ağrı olur mu?
 
Kişiyi rahatsız edecek bir ağrı oluşmaz, istenilirse uygulamadan 30-60 dakika önce uyuşturucu krem sürülebilir, bazı uygulamalarda lokal anestezi yapılabilir.
 
Yüzde rahatsızlık veren bir durum oluşur mu?
 
Uygulama bir enjeksiyon yöntemi ile yapıldığından çok hafif bir şişlik olabilir, sonrasında buz uygulamak faydalı olacaktır. Özellikle dudak enjeksiyonlarında şişlik biraz daha fazla olacaktır.
 
İşe gitmeye engel bir durum olur mu?

Uygulama herhangi bir zamanda, öğle arasında yapılabilir, sonrasında rahatlıkla işinize geri dönebilirsiniz.

Kanülle dolgu uygulaması nedir ?

Dolgu maddesi uygulanırken genellikle iğneler kullanılır. Bu iğneler son derece ince olmakla birlikte bazen hassas ciltlere sahip hastalarda morarma yapabilmektedir. İşte bu durumdan kaçınmak amacıyla iğne kadar ince ancak ucu sivri olmayan kanül denilen uçlarlada dolgu uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede şişlik ve morluk oluşmamaktadır.

Dolgu Maddelerinin Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Dolgu fiyatları kullanılan dolgu maddesinin türüne, markasına, süresine, kaç adet kullanılacağına ve uygulama yapılan yerine göre değişmektedir. Bazen bir dolgu yetebileceği gibi durumunuza göre daha çok sayıda dolgu maddesine ihtiyaç olabilir. Bu durumda fiyat ücret değişecektir. Bunun için muayene olmanız gerekmektedir.

 Tavsiye Et    Yazdır


Bize Sorun
Estetik Operasyonlar
E-Mail Listesi

E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

E-Mail Adresi :
Ad Soyad :
Ekle

Facebook' da Beğen
İletişim Bilgileri
MiaPlast Estetik
Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B Maçka İstanbul +90 212 296 74 42
info@miaplastestetik.com
Duyurular
Sivilce İzi Tedavileri
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
Dövme Silme Leke Çil Melasma Sivilce Tedavisi Karbon Peeling Cilt Gençleştirme
Zeltiq Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelmede Devrim
Ulthera Tek Seansda Ameliyatsız Yüz Germe
Miaplast Estetik Kliniği Ulthera Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Germe Ulthera Seansı Ultherapy İstanbul
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle ilgili tedaviler

Tüm Duyurular

Sosyal Paylaşım
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter

 

 

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.