Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2 Lazer Merkezleri Fiyatları

ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazer Farkını Hissedin

fraksiyonel lazer fiyatları

Bizi Arayabilir Veya Yandaki Formu Doldurabilirsiniz 

ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazer

 

karbondioksit fraksiyonel lazer, ECo2

Akne sivilce izleri, yüz ve boyun kırışıklıkları, cilt gençleştirme, çatlak ve vücuttaki izlerin tedavisinde bir çok yöntem kullanılabilirken aynı zamanda bu konu için bir çok lazer sistemide kullanılmaktadır. Bunlar; 1,540 nanometre dalgaboyu Erbium Glass lazer (Er: Glass), 2,940 nanometre dalgaboyuna sahip Erbium YAG lazer (Er: YAG) kliniğimizde bu amaçlı Asclepion marka Er yag lazer ve Er Yag fraksiyonel lazer kullanılmaktadır, 10,650 nanometre dalgaboyuna sahip Karbondioksit lazer (CO2) kliniğimizde bu amaçlı Lutronic ECO2 fraksiyonel karbondioksit lazer kullanılmaktadır.

Özellikle Erbium Glass sistem ile ciltteki kırışıklıklar, izler, çukurlar ve yara izleri tedavi edilmektedir; ancak bu sistemlerin etkinlikleri lazer dalgaboylarının kısa olmaları nedeniyle daha sınırlı olup, bazen çok sayıda uygulamaya rağmen istenilen noktaya varmak mümkün olmamaktadır.

Erbium Yag lazer Erbium Glass a göre daha derin dalga boylu olduğu için daha rahat kullanılabilmektedir. Etkinlik derecelerinin aşılması amacıyla dünya çapında gelinen son nokta CO2 lazer sistemlerinin fraksiyonel versiyonudur. Karbondioksit fraksiyonel lazerde diğer fraksiyonel lazer sistemlerinde olduğu gibi ciltte bazı noktalar ışını geçirmekte yani tüm cilt alanına lazer ışını gönderilmemektedir, bundan dolayı bu sistem ablatif (hasar verici) değil mikroablatif bir sistem olup ciltte yara ya da kalıcı hasar oluşturmamaktadır.

Bu sayede hastalar günlük yaşantılarından uzaklaşmamaktadırlar. ECo2 Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları sırasında tedavi edilen cildin kalınlığı kimyasal peeling veya dermabrazyonda olduğu gibi göz kararı veya tecrübeye dayalı değil, inilen derinlik kesin olarak bilinir. Güçlü olkarbondioksit lazer seans fiyatlarımasına karşın fraksiyonel özelliği sayesinde uygulama sonrası iyileşme hızı çok yüksek olup iyileşme süresi kısadır.

Etkisi ise benzer sistemlere göre çok daha belirgindir. Dermabrazyon ve derin kimyasal peeling anestezi altında uygulanırken fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması için herhangi bir anestezi gerekmez, bazen topikal anestezi kullanılabilir. CO2 fraksiyonel lazer ışınları ile derinin sıcaklığı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır.

Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alan oluşturur. İyileşme sürecinde ise tedavi uygulanan bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreler, bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Bu süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma ve genel görünümde düzelme fark edilir. Derinin üst tabakasındaki sıcaklık arttırılarak doğal yara iyileşme süreci hızlandırılır. Fibroblastlar anında cildin yenilenmesini sağlayan kolajen, elastin ve glycosamco2 lazer fiyatlarıinoglycanlerin üretimini artırarak bu işleme yanıt verirler.

ECO2 karbondioksit fraksiyonel lazer, üç farklı başlık sistemi ile (120m-300m ve 1000m) deride epidermal yada dermal derinliğe kadar uzanan (50 mikron ile 2,4 mm’ ye kadar) tedavi olanağı sağlamaktadır. ECO2’nin Kontrollü Kaos Teknolojisi (Controlled Chaos Technology) ile her bir ışık demeti termal ısınma zonu oluşturmayacak şekilde birbirinden farklı bölgelere atılmaktadır. Bu sayade klasik karbondioksit lazer tedavilerinde karşımıza çıkan hiperpigmentasyon komplikasyonu ECO2 uygulamalarında görünmemektedir.

Ayrıca kontrollü kaos teknoloji sayesinde daha hızlı ve acısız tedavi sağlamaktadır.

Klasik Cilt Yenileme

Co2 Fraksiyonel lazer sisteminde, lazer ışınını dokuya düzgün bir şekilde yaymaya olanak tanıyarak, yeni ve mükemmel bir operasyonun temellerini atar. Bu yüzden, yüksek başarısıyla, yüz bölgesinde fotoaging ve diğer cilt kusurlarında uygulama daha kolaydır. Ayrıca, doku tahribatı yapmadan, homojen ve normal epitel oluşumunu aktive eder. Bundan başka kollajen büzülmesi, rejuvenizasyon, neo-kolojenoszis gibi yararlı etkilerini arttırır.

ECO2 Fraksiyonel Karbondioksit ile Cilt Yenileme

Geleneksel yöntem ile bir arada sunulan 'fraksiyonel' ablatif cilt yenileme tekniği, nokta emisyonu sayesinde, termal hasarla yaratılan küçük noktalar ile, tedavi edilmeyen alanlar birbiri ardına sıralanırlar. Sonuç olarak; iyileşme dönemi çok daha hızlıdır, bu da en kısa sürede normal hayatınıza geri dönmenizi sağlar.

Hızlı reepitelizasyon sayesinde, daha az eritem, hızlı klinik sonuçlar (selektif ısı yayılımına bağlı olarak doku büzüşmesi) ve epidermal duvarların iyileşmesi sağlanır.

ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerin Ultra Pulse Modda Yüksek Güç Özelliği

CO2 Fraksiyonel lazer teknolojisinin yenilikçi dizaynı ve başlıkların kolay kullanımı, sistemin operatör tarafından en uygun şekilde kullanmasına olanak tanır. Güvenilirliği ve performans devamlılığı sayesinde, cerrahi işlemler, buharlaşma derinliğinin tam kontrolü ve pek çok cilt lezyonda kesin yüzey ablasyonu ile kolaylıkla sağlanmaktadır.

Başlıktan Ayarlanabilir Scanner Kontrolü

Bütün geleneksel ve fraksiyonel cilt yenileme ihtiyaçlarını karşılar ve dokuyu farklı tarama şekilleri, boyutları, ve metodları seçme olanağı sağlar.

Sıralı ya da Dağınık Atış Seçenekleri

Her noktanın üzerinde lazerin uygulama zamanının optimize edilebilmesi olanağıyla beraber mikrosaniyelik aralıklarla, tedavi alanının %5 ile %100 arasında istenilen düzeyde taranmasını sağlar. Ayrıca, operasyonun şiddet derecesine ve hastaların iyileşme süreçlerine adaptasyonunun arttırılmasını sağlar.

ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle Uygulanan Tedaviler

Cilt Yenileme, yüz gençleştirme

Yüz, göz kapakları, boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıklar ve çizgilerin giderilmesinde çok başarılıdır. Özellikle ince çizgiler ve botoksun açamadığı derin kırışıklıkları tedavi eder.

İz Tedavisi

Yüz, sırt ve göğüste oluşan akne izleri (sivilce izleri) ve çukurları, suçiçeği izleri, yara ve yanık izleri ve deri çatlamalarında en güçlü ve en etkili tedavi yöntemidir! Akne izlerinin (sivilce izlerinin) tedavisi: Akne (sivilce) izleri, yüzeyel ve derin olmak üzere iki ana grupta sınıflandırılmaktadır:

Yüzeyel akne (sivilce) izleri: Cildin üst tabakasını etkileyen izlerdir. Bu izler özellikle sivilce tedavisi sonrası daha çok ortaya çıkar ve kızarıklık zemininde hafif çukurlar ve çökmeler şeklinde görülür. Yüzeyel sivilce izi, iyileşmeyen sivilce izlerinin tedavisi kolaylıkla CO2 fraksiyonel lazer ile mümkündür.

Derin akne (sivilce) izleri: Deri üzerinde akne izleri buz kıracağı ile delinmiş alanlar, yuvarlak-oval şekilli ya da derin çukurlar şeklinde olabilir. Genellikle derin olan bu çeşit sivilce izleri, cildin üst tabakasının alt tabakalar tarafından içeriye doğru çekilmesinden kaynaklanırlar. Tedavisi en zor olan bu tip akne izlerinde fraksiyonel CO2 lazer ile büyük oranda iyileşme gözlemlenmektedir.

Cildin geniş gözenekli ve kaba görünümünün giderilmesi

Lekelerin Tedavisi

Ciltte meydana gelen güneş lekesi, yaşlılık lekesi, doğum sonrası oluşan lekeler ve yüzeysel pigment bozukluklarının giderilmesi Karbondioksit lazerlede mümkün olmaktadır, ancak Özel Miaplast kliniğinde leke tedavisinde Spectra Q Switched Nd Yag lazer bu amaçla daha çok tercih edilmektedir.

Kötü yara iyileşmesi (hipertrofik skar) ve yara kabarmalarının (keloid) azaltılması

İnatçı deriden kabarık izler, keloidler fraksiyonel lazerle yumşatılıp, deri seviyesine indirilmektedir.

Cerrahi Kesme İşlemlerinde

Karbondioksit lazer özel uygulama başlığı sayesinde estetik göz kapağı ameliyatlarında, yüzdeki cerrahi işlemlerde ve yaralanmaların düzeltilmesinde kullanılmaktadır:

Cilt lezyonlarının tedavisi

Ben tedavisi

Cilt kanserlerinin tedavisi

Saç, kaş ve sakallı bölge içindeki kitlesel lezyonların tedavisi

Piyojenik granülom tedavisi

Rinofima ve otofima tedavisi

Doğumsal veya sonradan oluşan benlerin tedavisi

Göz kapaklarında oluşan kolesterol plaklarının ( ksantalezma) tedavisi

El, ayak, genital bölge gibi yerlerde oluşmuş kitlelerin tedavisi (verruka-siğil, kondilom)

ECO2 Karbondioksit Lazerin Diğer Fraksiyonel Lazerlerden Farkı

Lazerin etkinlik derecesini belirleyen en önemli faktorler arasında lazer ışınının dalgaboyudur. Dalgaboyu lazerin deriye hangi derinlikte nüfuz ettiğini, dolayısıyla ne kadar etkili olduğunu gösterir.

Er.Glass ve Er: YAG sistemleri düşük dalgaboylarına sahip olduklarından etkinlikleri daha yüzeyeldir. CO2 lazer 10,600 nm dalgaboyu ile cildin orta tabakası olan dermisin en derin kısımlarına nüfuz ederek eşsiz sonuçlar doğurmakta olup cilt germe, yenileme, gençleştirme ve her türlü iz tedavisinde günümüzde altın standart yöntemdir.

İlk kullanılan CO2 lazerler oldukça etkili olmalarına rağmen atış süresinin uzun olması, yarattığı soyma ve ısı etkisinin derin olması, uzun süren kızarıklık gibi nedenlerle bazı yan etkileri görülmekteydi. Er: Glass lazerlerin soyma ve ısı etkisi ise oldukça yüzeysel olması nedeniyle yan etkileri az ancak cilt gençleştirme etkileri karbondioksit lazere göre daha azdır.

ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerin Diğer Karbondioksit Fraksiyonel Lazerlerden Farkı

Fraksiyonel özelliği, diğer fraksiyonel lazerlerdeki gibi lensten kaynaklı olmayıp noktasal lazer atışlarının hepsi aynı anda yapılmaz ve her lazer atış noktası mikrosaniyeler içinde ayrı ayrı yapılmaktadır. Bu da lazerin cilde verebileceği hasarı neredeyse sıfıra düşürmektedir.

Akıllı atış özelliği: Bu seçenek kullanıldığında her lazer atışı aslında iki ayrı atıştan oluşmaktadır: ilk 20-30 mikrosaniyede etkili ve güçlü bir atış, geri kalan sürede ise (150 veya üzeri mikrosaniye) daha düşük güçte bir atış ile çevresel dokudaki ısı hasarı azaltılmaktadır. Scan özelliği çevresel dokudaki ısı hasarını azaltan bir diğer faktördür.

Bu özellik sayesinde her atış ayrı ayrı ve birbirinden uzak noktalara yapılabilmekte ciltte yan yana atış nedeniyle oluşabilecek ısı hasarı önlenmektedir.

Scan özelliği nedeniyle uygulama yapılacak cildin ihtiyacına göre lazer atış noktalarının sayısı, şekli ve sıklığı ayarlanabilmekte olup noktasal lazer atışları sabit sayıda, sıklıkta ve şekilde değildir. Bu da tedavide manevra kabiliyetini, dolayısıyla başarı oranını artırmaktadır.

CO2 fraksiyonel lazerde atış noktalarının çapı 120 mikron, yaklaşık bir saç kılının yarısı büyüklüğü kadar incedir. Bu nedenle bu lazer atışları çok ince olarak cilde ulaşır. CO2 lazer uygulaması sonrası ani olarak cilt altı kollajen liflerinde %30 oranında kısalma ve ciltte gerilme ortaya çıkarken Er:YAG ve Er:Glass sistemlerde bu oran karşılaştırılmayacak kadar azdır.

Hastanın ihtiyacına göre cilt 10-250 mikron derinliğinde tedavi edilmektedir (Er:YAG lazerlerde bu derinlik 2-50 mikron arasında ve Er:Glass lazerlerde daha da yüzeyseldir). Bu farklar sayesinde CO2 lazer sistemi cilt yenileme uygulamalarında altın standart olarak yerini korumaktadır.

Fraksiyonel CO2 Lazer Sonucu Ciltte Oluşan Değişiklikler Nelerdir?

CO2 lazer uygulaması sonrası ani olarak cilt altı kollajen liflerinde %30 oranında kısalma meydana gelir. Sonraki 1-3 aylık süreçte ise cilt altında yeni kollajen oluşumu ve cilt altı bağ dokusunda yeniden düzenlenme meydana gelmektedir.

Tüm bunların sonucu olarak cilt gençleşmesi adlandırılan ciltte gerilme, cilt üzerindeki pürüzlerde, lekelerde ve izlerde yüksek seviyede azalma meydana gelir. Ciltteki gözenekler daralarak cildin yapısı 10-15 yıl önceki durumuna geri döner.

Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması Ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında lazer epilasyonda olduğu gibi hafif çarpma hissi olur. Bu his lokal anestetik kremler veya soğuk hava kullanılarak daha da azaltılabilir.

Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması Kaç Kez Yapılır?

Fraksiyonel CO2 lazer sisteminde seans sayısı sorunun şiddetine göre ve uygulamanın gücü ve derinlik ayarlarına bağlı olarak değişmektedir. Her uygulama sonrası ortalama %40 kadar iyileşme gözlenir. Hafif-orta derece kırışıklıklar ve izlerde bir-iki seans yeterli iken çok derin sivilce izleri ve kırışıklıklarda tedavi birkaç (3-5) seans olarak düzenlenir. Seansların sıklığı uygulama derinliğine göre değişir: tedavi yüzeysel uygulamalarda 1-1.5 ayda bir, derin uygulamalarda ise 2 ayda bir tekrarlanır.

İyileşme Sürecinin Özellikleri Nelerdir?

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması sonrası pansuman gerekmez. Ciltte 3-7 gün süren bir kızarıklık ve bazen hafif pullanma dışında bir şikayet olmaz. Hasta ilk gün sonrasında makyaj yapabilir. CO2 fraksiyonel lazerin bu avantajı hastanın günlük yaşamına devam etmesine olanak sağlar.

Uygulama Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta uygulama öncesi güneş ve solaryumdan 1 ay uzak kalmalıdır. Kanın pıhtılaşmasını engelleyen ilaçlar (aspirin,heparin...), retinoid içeren ilaçlar (isotretionin), ışığa duyarlılığa neden olan ilaçlar (tetrasiklin, naproksen, klorokin) alınmamalıdır. Uygulama öncesinde cildi aşındırıcı dermabrazyon ve peeling gibi tedaviler veya cilt germe operasyonu uygulanmışsa mutlaka uygulama yapan doktora söylenmelidir. Hastada geçmişte herpes çıkarma öyküsü var ise mutlaka uygulama öncesinde ilaç almalıdır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamadan 1 gün sonra ılık duş alınabilir. Ödem ve inflamasyonu azaltmak için soğuk kompres uygulanabilir. Uygulama sonrası ciltte oluşabilecek kabuklanmadan korunmak için cilt nemli ve temiz tutulmalıdır. Steril gazlı bez kullanılarak cilt tuzlu serum ile temizlenmelidir. Sık sık özellikle her temizleme ve duş sonrasında antibiyotikli ya da epitelizan kremler kullanılmalıdır.

İlk hafta içinde bu temizleme ve nemlendirme işlemi günde 3-4 kez tekrarlanmalıdır. İyileşme sonrası makyaj yapılabilir. Hastanın cilt tipine ve çevre koşullarına bağlı olarak iyileşme sonrası güneş koruyucular kullanılmalı, cilt soyucu kremler ise en az 1 ay kullanılmamalıdır.

Karbondioksit Fraksiyonel Lazer Fiyatları Neye Göre Değişir?

Karbondioksit fraksiyonel lazer fiyatları öncelikle hangi tedavinin yapılacağına bağlı olarak değişmektedir. Fraksiyonel lazer kırışıklık tedavisi fiyatlarıyla sivilce izi tedavisi fiyatları birbirinden farklılık gösterecektir. Yine çatlak tedavisi amacıyla yapılacak olan tedavinin ücreti kendi içinde bile farklılık göstermektedir. Tedavilerin kaç seans süreceği, uygulama yapılacak alanın genişliği (ör. iz tedavisi, yanık tedavisi) paket fiyat hazırlanıp hazırlanmadığı karbondioksit fraksiyonel lazer fiyatlarına etki eden faktörlerdir. En doğru fiyat bilgisi için doktorunuza muayene olabilirsiniz.

 

 Tavsiye Et    Yazdır


Bize Sorun
Estetik Operasyonlar
E-Mail Listesi

E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

E-Mail Adresi :
Ad Soyad :
Ekle

Facebook' da Beğen
İletişim Bilgileri
MiaPlast Estetik
Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B Maçka İstanbul +90 212 296 74 42
info@miaplastestetik.com
Duyurular
Sivilce İzi Tedavileri
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
Dövme Silme Leke Çil Melasma Sivilce Tedavisi Karbon Peeling Cilt Gençleştirme
Zeltiq Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelmede Devrim
Ulthera Tek Seansda Ameliyatsız Yüz Germe
Miaplast Estetik Kliniği Ulthera Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Germe Ulthera Seansı Ultherapy İstanbul
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle ilgili tedaviler

Tüm Duyurular

Sosyal Paylaşım
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter

 

 

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.