Kepçe Kulak Estetik Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe Kulak Ameliyatı Problemin Nüks Etmemesi

İçin Nasıl Yapılmalı?

kepçe kulak ameliyatı

Bizi Arayabilir Veya Yandaki Formu Doldurabilirsiniz

 

Kepçe Kulak

kepçe kulak, kulak estetiği, kulak ameliyatı

Estetik kulak ameliyatı denilince elbette aklımıza en çok görülen ve en sık yapılan kepçe kulak ameliyatı gelmektedir. Kepçe kulak ameliyatı ile kulağın açıları düzeltilir, başa doğru yaklaşması sağlanılır vede gerekiyorse kulak boyutlarında bir miktar küçültmede sağlanabilir. Bu durum özellikle kulak memesi büyüklüğünde söz konusudur.
Kepçe kulak deformitesinde, kulakta bulunan kıvrımların oluşmaması, az gelişmesi ya da yetersiz gelişmesi söz konusudur. Kulaklar kafa kısmından daha uzakda dururlar.
Kepçe kulak ameliyatı kulakların büyük oranda büyümesinin sona erdiği 6 yaşından sonra yapılmaktadır.
Tabii 6 yaşından sonra yapılmakla birlikte en çok ergenlik, gençlik ve genç erişkin dönmde ki hastalar başvuru yapmaktadır.  En büyük kaygı estetik görünüm olmakla birlikte, kepçe kulak sorunu olan erkeklerde kısa saç kestirememe bu yüzden saçlarını uzatma, bayanlarda ise saç topuzu yapamama, saçlarını istedikleri şekilde şekillendirememe, bu durumların yarattığı sosyal problemler nedeniyle de ameliyat olmak isteyebilirler.
Kepçe kulak estetiği ameliyatı sıklıkla lokal anestezi altında outpatient bir prosedür olarak yapılabilmektedir. Eğer hasta çocuksa genel anestezi gerekebilir.
Muayene olmaya geldiğinizde yapılan ameliyatlardan öncesi sonrası fotoğraflara bakabilirsiniz. Bu sayede kendi kulağınızla ilgili de fikir edinmiş olursunuz.
Kepçe Kulak Ameliyatı Yöntemi
kepçe kulak fiyatı
Kepçe kulak ameliyatı kendi vakalarım için ortalama 1.5 saat kadar sürer. Elbette ek durumların varlığında, farklı deformasyonların eşlik ettiği durumlarda, daha önce ameliyat geçirmiş hastalarda bu süre uzayabilir. Kulaktaki probleme göre ameliyat çeşitleri değişkenlik gösterse de tüm kepçe kulak ameliyatlarında kesi kulak arkasından yapılır. Bu yüzden de kulak ön yüzünde ya da başkaları tarafından farkedilen  bir iz oluşmamaktadır. Kulak arka yüzünden yapılan kesi ile bir miktar deri çıkartılır ve kıkırdak dokuya ulaşılır. Ben özellikle çok fazla deri çıkartmıyorum, sadece deriden fazla çıkartılan yöntemlerde zamanla tekrarlama gözüküyor.
Kepçe kulak düzeltilmesi için bir çok farklı ameliyat tekniği bulunmaktadır. Bunlardan bazılarında kıkırdak dokudan bazen bölümler çıkarılır veya doku çıkarılmadan kıkırdak üzerinde hafifçe törpülenerek kulağa şekil verilir. Anatomik kıvrım yapısı bozulmadan kulak geriye doğru katlanır. Ayrıca yeniden açılmaması için kalıcı dikişler konur. En son cilt dikişleri konur. Bu saydıklarım klasik kalıcı dikişlerle yapılan ameliyat tekniğidir.
Nüks Yani Tekrarlama Olmaması İçin Uyguladığım Ameliyat Tekniği
Ben kendi vakalarımda sadece dikişlerle kulağı tutan değil, aynı zamanda kıkırdakların yönünü değiştiren bir yöntem tercih ediyorum. Bu yöntemde kulağın konka adı verilen bölümünden kıkırdak doku çıkartılmakta ve kulak kıvrımını oluşturan kıkırdağın yönünü arkaya doğru değiştirerek yapmaktayım. Kulak kıkırdağı tamamen serbestleştirildiğinden derinin yarattığı baskıdan kurtulur. Böylelikle kulağın elastik kıkırdağının yarattığı direnç ortadan kalkmakta kulakda hiçbir zorlama olmadan kendi şeklini korumaktadır. Kulakda hiç bir şekilde kalıcı dikiş olmamakta, tamamen eriyen dikişler kullanılmakta dolayısıyla bu tarz bir dikişin zamanla yaratacağı problemlerin önüne geçilmektedir.
Bu sayede kulakda oluşabilecek nüks yani tekrarlama durumu son derece azalmaktadır. Bu ameliyatta kulağın arka planından yapılan kesiyle çalışıldığı için daha sonra hiçbir izle karşılaşılmaz. Hastaya kanama olmaması için baskılı bandaj uygulanır.
Kulak Memesi Küçültülmesi
Bazı hastalarda kulak memesinde de büyüklük söz konusu olabilir. Bu durum kulak memesi küçültme ameliyatıyla düzeltilebilmektedir. Bu sayede kulağın daha küçük gözükmesi de sağlanmış olur. Kulak memesi küçültme ameliyatı kepçe kulak ameliyatında yapılan rutin bir işlem değildir, sadece büyüklük ve sarkma durumlarında uygulanır.
Kepçe Kulak Ameliyat Sonrası
Hastaya uygulanacak baskılı pansuman son derece önemlidir. Kulak son derece iyi kanlanan bir organdır. Uygulanacak baskıyla ameliyat sonrasında dokular arasına kan sızması böylece engellenmiş olacaktır. Kulaklar birkaç gün ağrıyabilir ancak bu şikayet ilaçlarla yatıştırılabilir. 4-5 gün sonra bu sargı çıkarılarak daha hafif bir pansuman ile kulak sarılacaktır. Bu sargıların da çıkarılmasından sonra özellikle geceleri kullanmak üzere tenisci bandajı önerilir. Bu bandajın gündüz de kullanılması kulağın şeklinin daha iyi muhafazasına yardımcı olacaktır.

kepçe kulak ücretleri, kulak estetiği fiyatları, kulak estetiği

Dikişler genellikle kendiliğinden erir ve bir hafta içinde kaybolur. Kulak, ameliyattan sonra 7-10 gün civarında ödemli (şiş) olacaktır. Kulağın büküleceği herhangi bir aktiviteden 1.5 ay kadar kaçınılmalıdır. Erişkinlerin çoğu işlerine ortalama 5-7 gün içinde dönebilir. Çocuklar yaklaşık 7 gün sonra okula gidebilir, ancak aktivitelerde dikkatli olmaları gerekir.
Neden İple Kulak Ameliyatı Tercih Etmiyorum ?
Hastalar her uygulamanın kolay olmasını isterler. Elbette ilk bakışta sadece iple, ameliyat olmadan ve daha uygun fiyata kulakların düzelmesi cazip gelebilmektedir. Ancak en önemli nokta acaba iple estetik uygun kulak şeklini her hastada verebiliyor mu? Hemde sonuçlar kalıcı ve sorunsuz mu oluyor? İşte bu noktada bir çok problem yaşanıyor.
Kepçe kulak ameliyatlarında en büyük risk nüks yani tekrarlama problemiyken iple yapılanlarda bu durum kat ve kat daha fazla oluşuyor. Yani kulakların eski haline gelmesi muhtemel bir durum. Kulak arkasında kalıcı iplerin varlığı deriden gözükebildiği gibi aynı zamanda elede gelerek hastayı rahatsız ediyor. Kulak ile baş arasında belirgin bir açı farkı olduğu zaman ipin kulağı baş kısmına zorla yaklaştırmaya çalışmak hem sonuç vermiyor hem de kulak kıkırdaklarında deformasyona yol açabiliyor.
Bu durumlarda o bölgeden kıkırdak fazlasının çıkartılması gerekmektedir. Hastalar basit bir uygulama gibi düşünsede tekrar tekrar ameliyat olmak zorunda kalıp çok daha fazla zaman ve para kaybediyor. Bu nedenlerden dolayı iple kulak estetiği uygulamıyor bunun yerine kulak probleminin tamamen düzeltileceği kepçe kulak ameliyatı yöntemini tercih ediyorum.
Kulak Estetiği İle İlgili Sık Sorulan Sorular
Kepçe kulak ameliyatı hangi yaştan itibaren yapılabilir?
Kulağın anatomik gelişimi 6 yaşında çok büyük oranda tamamlanır, dolayısıyla kulak estetiği 6 yaşından itibaren yapılabilmektedir. Çocuklarda, küçüklerde genel anestezi altında uyutularak yapılabilirken erişkinlerde lokal anestezi ile yani uyuşturularak yapılmaktadır. Ameliyatın ileriki yaşlarda yapılmasının sonuca olumsuz bir etkisi yoktur. Heryaşda doğal bir sonuç elde edilebilir.
Kulak estetik ameliyatından sonra iz kalır mı?
Kepçe kulak ameliyatlarının kulağın ön yüzüyle bir ilgisi yoktur, dolayısıyla kimse ameliyat geçirdiğinizi anlamaz, elbette kulağın arkasında bir iz olmaktadır ancak buda kulak arkası çok iyi iyileştiği için vede gözükmediği için belli belirsiz bir iz olarak kalacaktır.
Kepçe kulak ameliyatı kulak zarına veya işitmeye etki eder mi?
Kulak estetik ameliyatı dış kulak ile ilgili yani kulağın kıkırdakları ile alakalı bir ameliyatdır, kulak zarı ise iç kulakta bulunur, dolayısıyla ne orta kulağa nede iç kulağa ve işitmeye zarar vermez.
Ameliyat sonrasında ağrı olur mu?
Kepçe kulak ameliyatından sonra bir iki gün hafif ağrılar olmaktadır, bunun haricinde yapılan baskılı pansuman ve sargı sonucu sıklıkla hastaların alın kısmında bir rahatsızlık ve ağrı olmaktadır. Bu ameliyat ağrı anlamında hayat kalitenizi etkilemez.
Kepçe Kulak ameliyatından sonra ameliyat geçirildiği belli oluyor mu?
Özellikle ödemler şişlikler geçtikten sonra, kulaklarınız tamamen doğal görünüme kavuşacaktır, erken dönemde elbette şişliklerin etkisi belli olur ancak 1 hafta sonra şilşer inmeye başlar, 1 ay sonra kimse kulak ameliyatı geçirdiğinizi anlamayacaktır.
Dikişler ne zaman alınır?
Kepçe kulak ameliyatında eriyen dikişler kullanıldığından dikiş almaya gerek olmaz, 1 haftadan itibaren erimeye başlar ve yaklaşık 2-3 haftada tamamen ortadan kalkar.
Ameliyattan sonra ne zaman banyo yapılabilir?
Kulak ameliyatından 1 hafta sonra banyo duş yapılabilmektedir. İlk banyolar ılık suyla ve kısa süreli olmalıdır. Kulağa çok çekiştirerek yapılmamalıdır. 15 günden sonra daha rahat bir şekilde banyo yapabilirsiniz.
Saç bandını ne kadar süre takacağım?
Özellikle kalıcı dikişlerle kulak şekillendirildiği zaman, iyileşme dönemi boyunca ve uzun süreli (1 ay) kadar saç bandı takılması önerilirken, uyguladığım teknikte 1 hafta kadar takılması yeterli olmaktadır. Çünkü bu yöntemde kulakta herhangi bir gerginlik olmamaktadır, ancak geceleri kulakları korumak ve bükülmeyi engellemek amacıyla 1 ay süre ile band takılabilir.
Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişir?
Kepçe kulak ameliyatı fiyatları, kepçe kulak deformitesinin tek ya da çift taraflı olmasına göre, beraberinde ek sorunlar olup olmamasına, kulak memesi problemi varlığına, anestezi şekline göre değişmektedir. Erişkin bir hastada lokal anestezi ile kulak ameliyatı yapılırken çocuk bir hastada genel anestezi gerekmektedir. Buda kepçe kulak ameliyatı fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. Kepçe kulak fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilir, yandaki formu doldurabilirsiniz.
Op.Dr.Arda Katırcıoğlu Kepçe Kulak Videosu İzle

 Tavsiye Et    Yazdır

Videolar
Bize Sorun
Estetik Operasyonlar
E-Mail Listesi

E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

E-Mail Adresi :
Ad Soyad :
Ekle

Facebook' da Beğen
İletişim Bilgileri
MiaPlast Estetik
Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B Maçka İstanbul +90 212 296 74 42
info@miaplastestetik.com
Duyurular
Sivilce İzi Tedavileri
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
Dövme Silme Leke Çil Melasma Sivilce Tedavisi Karbon Peeling Cilt Gençleştirme
Zeltiq Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelmede Devrim
Ulthera Tek Seansda Ameliyatsız Yüz Germe
Miaplast Estetik Kliniği Ulthera Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Germe Ulthera Seansı Ultherapy İstanbul
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle ilgili tedaviler

Tüm Duyurular

Sosyal Paylaşım
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter

 

 

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.