Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Akne İzi Fraksiyonel Lazer Fiyatları

 ECO2 Karbondioksit Lazerle Sivilce İzlerinizden Kurtulabilirsiniz

sivilce izi fiyatları, lazerle sivilce izi tedavisi

Bizi Arayabilir Veya Yandaki Formu Doldurabilirsiniz   

Sivilce İzlerinin Lazer ile Tedavisi

Kliniğimizde Sivilce İzi Tedavisinde Hem Karbondioksit Fraksiyonel Lazer, Hem Erbium Yag Lazer, Hem Erbium Fraksiyonel Lazer, Hemde Altın İğne Radyofrekans Tedavisi Kullanılmaktadır.

Sivilce izlerini tamamen yok edebilmek mümkün değildir. Ancak fraksiyonel lazerle ameliyatsız olarak sivilce izleri en aza indirgenebilir. Fraksiyonel lazer ile ortalama 3 seans içerisinde büyük oranda izler azalacaktır. İzlerin bir kısmı kaybolacak, bazılarının çapı küçülecek, derinlikleri azalacak, gözenekler sıkılaşacak, sivilce lekeleri geçecektir. Sivilce izi tedavisi ortalama 1 ay ara ile yapılmaktadır.

ECO2 Karbondioksit Lazerin Diğer Fraksiyonel Lazerlerden Farkı

 

fraksiyonel lazer sivilce izi tedavisi

Lazerin etkinlik derecesini belirleyen en önemli faktorler arasında lazer ışınının dalgaboyudur. Dalgaboyu lazerin deriye hangi derinlikte nüfuz ettiğini, dolayısıyla ne kadar etkili olduğunu gösterir. 

Er.Glass ve Er: YAG sistemleri düşük dalgaboylarına sahip olduklarından etkinlikleri daha yüzeyeldir. CO2 lazer 10,600 nm dalgaboyu ile cildin orta tabakası olan dermisin en derin kısımlarına nüfuz ederek eşsiz sonuçlar doğurmakta olup cilt germe, yenileme, gençleştirme ve her türlü iz tedavisinde günümüzde altın standart yöntemdir.

İlk kullanılan CO2 lazerler oldukça etkili olmalarına rağmen atış süresinin uzun olması, yarattığı soyma ve ısı etkisinin derin olması, uzun süren kızarıklık gibi nedenlerle bazı yan etkileri görülmekteydi. Er: Glass lazerlerin soyma ve ısı etkisi ise oldukça yüzeysel olması nedeniyle yan etkileri az ancak cilt gençleştirme etkileri karbondioksit lazere göre daha azdır.

ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerin Diğer Karbondioksit Fraksiyonel Lazerlerden Farkı

Fraksiyonel özelliği, diğer fraksiyonel lazerlerdeki gibi lensten kaynaklı olmayıp noktasal lazer atışlarının hepsi aynı anda yapılmaz ve her lazer atış noktası mikrosaniyeler içinde ayrı ayrı yapılmaktadır. Bu da lazerin cilde verebileceği hasarı neredeyse sıfıra düşürmektedir.

Akıllı atış özelliği: Bu seçenek kullanıldığında her lazer atışı aslında iki ayrı atıştan oluşmaktadır: ilk 20-30 mikrosaniyede etkili ve güçlü bir atış, geri kalan sürede ise (150 veya üzeri mikrosaniye) daha düşük güçte bir atış ile çevresel dokudaki ısı hasarı azaltılmaktadır.

karbondioksit lazer akne izi

Scan özelliği çevresel dokudaki ısı hasarını azaltan bir diğer faktördür. Bu özellik sayesinde her atış ayrı ayrı ve birbirinden uzak noktalara yapılabilmekte ciltte yan yana atış nedeniyle oluşabilecek ısı hasarı önlenmektedir.

Scan özelliği nedeniyle uygulama yapılacak cildin ihtiyacına göre lazer atış noktalarının sayısı, şekli ve sıklığı ayarlanabilmekte olup noktasal lazer atışları sabit sayıda, sıklıkta ve şekilde değildir. Bu da tedavide manevra kabiliyetini, dolayısıyla başarı oranını artırmaktadır.

CO2 fraksiyonel lazerde atış noktalarının çapı 120 mikron, yaklaşık bir saç kılının yarısı büyüklüğü kadar incedir. Bu nedenle bu lazer atışları çok ince olarak cilde ulaşır. CO2 lazer uygulaması sonrası ani olarak cilt altı kollajen liflerinde %30 oranında kısalma ve ciltte gerilme ortaya çıkarken Er:YAG ve Er:Glass sistemlerde bu oran karşılaştırılmayacak kadar azdır.

Hastanın ihtiyacına göre cilt 10-250 mikron derinliğinde tedavi edilmektedir (Er:YAG lazerlerde bu derinlik 2-50 mikron arasında ve Er:Glass lazerlerde daha da yüzeyseldir). Bu farklar sayesinde CO2 lazer sistemi cilt yenileme uygulamalarında altın standart olarak yerini korumaktadır.

Fraksiyonel CO2 Lazer Sonucu Ciltte Oluşan Değişiklikler Nelerdir?

CO2 lazer uygulaması sonrası ani olarak cilt altı kollajen liflerinde %30 oranında kısalma meydana gelir. Sonraki 1-3 aylık süreçte ise cilt altında yeni kollajen oluşumu ve cilt altı bağ dokusunda yeniden düzenlenme meydana gelmektedir. Tüm bunların sonucu olarak cilt gençleşmesi adlandırılan ciltte gerilme, cilt üzerindeki pürüzlerde, lekelerde ve izlerde yüksek seviyede azalma meydana gelir. Ciltteki gözenekler daralarak cildin yapısı 10-15 yıl önceki durumuna geri döner.

Sivilce İzi İçin Yapılan Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması Ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında lazer epilasyonda olduğu gibi hafif çarpma hissi olur. Bu his lokal anestetik kremler veya soğuk hava kullanılarak daha da azaltılabilir.

Sivilce İzi İçin Yapılan Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması Kaç Kez Yapılır?

Fraksiyonel CO2 lazer sisteminde seans sayısı sorunun şiddetine göre ve uygulamanın gücü ve derinlik ayarlarına bağlı olarak değişmektedir. Her uygulama sonrası ortalama %40 kadar iyileşme gözlenir. Hafif-orta derece izlerde bir-iki seans yeterli iken çok derin sivilce izleri tedavi birkaç (3-5) seans olarak düzenlenir. Seansların sıklığı uygulama derinliğine göre değişir: tedavi yüzeysel uygulamalarda 1-1.5 ayda bir, derin uygulamalarda ise 2 ayda bir tekrarlanır.

İyileşme Sürecinin Özellikleri Nelerdir?

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması sonrası pansuman gerekmez. Ciltte 3-7 gün süren bir kızarıklık ve bazen hafif pullanma dışında bir şikayet olmaz. Hasta ilk gün sonrasında makyaj yapabilir. CO2 fraksiyonel lazerin bu avantajı hastanın günlük yaşamına devam etmesine olanak sağlar.

Uygulama Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta uygulama öncesi güneş ve solaryumdan 1 ay uzak kalmalıdır. Kanın pıhtılaşmasını engelleyen ilaçlar (aspirin,heparin...), retinoid içeren ilaçlar (isotretionin), ışığa duyarlılığa neden olan ilaçlar (tetrasiklin, naproksen, klorokin) alınmamalıdır.

Uygulama öncesinde cildi aşındırıcı dermabrazyon ve peeling gibi tedaviler veya cilt germe operasyonu uygulanmışsa mutlaka uygulama yapan doktora söylenmelidir. Hastada geçmişte herpes çıkarma öyküsü var ise mutlaka uygulama öncesinde ilaç almalıdır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamadan 1 gün sonra ılık duş alınabilir. Ödem ve inflamasyonu azaltmak için soğuk kompres uygulanabilir. Uygulama sonrası ciltte oluşabilecek kabuklanmadan korunmak için cilt nemli ve temiz tutulmalıdır. Steril gazlı bez kullanılarak cilt tuzlu serum ile temizlenmelidir. Sık sık özellikle her temizleme ve duş sonrasında antibiyotikli ya da epitelizan kremler kullanılmalıdır.

İlk hafta içinde bu temizleme ve nemlendirme işlemi günde 3-4 kez tekrarlanmalıdır. İyileşme sonrası makyaj yapılabilir. Hastanın cilt tipine ve çevre koşullarına bağlı olarak iyileşme sonrası güneş koruyucular kullanılmalı, cilt soyucu kremler ise en az 1 ay kullanılmamalıdır.

Fraksiyonel Lazer Sivilce İzi Tedavi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Sivilce izine yönelik fraksiyonel lazer fiyatları öncelikle izlerin nerede olduğuna (yüz de, boyunda, sırtta vb) derinliğine, yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Sivilce izi tedavisinin kaç seans yapılacağına bağlı olarak da fiyatlar değişmektedir. Bazen hastalar tek tek seans seans ücret ödemesi yapabilirken bazende paket fiyatlar hazırlanarak ödemeler yapılabilmektedir.

Genellikle hastalar yüzlerindeki sivilce izlerini tedavi ettirmekte ve de büyük çoğunlukta fiyatlandırmada bu duruma göre yapılmaktadır. En doğru sivilce izi tedavisi fiyat bilgisi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Fraksiyonel Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Videosu Op.Dr.Arda Katırcıoğlu tarafından anlatılmaktadır.

 


Tavsiye Et    Yazdır

Videolar
Bize Sorun
Estetik Operasyonlar
E-Mail Listesi

E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

E-Mail Adresi :
Ad Soyad :
Ekle

Facebook' da Beğen
İletişim Bilgileri
MiaPlast Estetik
Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B Maçka İstanbul +90 212 296 74 42
info@miaplastestetik.com
Duyurular
Sivilce İzi Tedavileri
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
Dövme Silme Leke Çil Melasma Sivilce Tedavisi Karbon Peeling Cilt Gençleştirme
Zeltiq Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelmede Devrim
Ulthera Tek Seansda Ameliyatsız Yüz Germe
Miaplast Estetik Kliniği Ulthera Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Germe Ulthera Seansı Ultherapy İstanbul
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle ilgili tedaviler

Tüm Duyurular

Sosyal Paylaşım
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter

 

 

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.