Liposuction Yağ Aldırma Liposakşın Merkezleri Fiyatları

Liposuction İle Yağlarınızdan Kalıcı Olarak Kurtulun

liposuction fiyatları

Bizi Arayabilir Veya Yandaki Formu Doldurabilirsiniz

Liposuction-Yağ Ama Ameliyatı

Liposuction (vakumla yağ alma=Liposakşın) bölgesel olarak birikmiş fazla yağların vakum ile alınması ameliyatıdır. Vücudun yağ olan herhangi bir alanında yağ fazlalığını azaltmada gidermede kullanılmaktadır. Bölgesel olarak incelmede mükemmel bir yöntem, belkide bilinen en iyi uygulamadır fakat etkili bir kilo verme yöntemi değildir. Zaten yağ alma ameliyatı kilo verme amacıyla kullanılmamalıdır.

Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı Öncesi Değerlendirme 

liposakşın fiyatları

Eğer liposakşın düşünüyorsa kişinin atması gereken ilk adım gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bir estetik plastik cerraha danışmaktır. Hasta, arzulanan elde edilecek sonucun kusursuzluk değil düzeltme olduğunu akılda tutarak liposuction sonrası iyi görünme, iyi hissetme ve sonuçları konusundaki beklentilerini açık yüreklilikle tartışmalıdır.

Liposuction girişimi sizin görüntünüzü ve problemi düzeltebilir, ancak elde edilecek sonuçlar size özgü olacaktır. Estetik cerrahi görünümünüzü değiştirebilir ve kendinize olan güveninizi tazeleyebilir fakat asıl olan size bağlıdır. Yağ aldırma diyet ve egzersiz yoluyla sağlanabilecek kilo kaybı yerine geçebilecek bir yöntem olmadığı gibi obezite ve şişmanlık için de çözüm değildir.

Liposakşına uygun hastalar için ideal bir cerrahi tekniktir. Estetik cerrahınız size liposuction yerine veya onunla birlikte deri ve yağ dokusunun birlikte kesilerek çıkarıldığı bir ameliyat olan karın germe ameliyatı abdominoplasti önerebilir.

"Yağ aldırma ameliyatı, deri elastikiyeti iyi olan, deride fazla bir sarkıklığı ve gevşekliği olmayan, lokalize yağ artışı olan kişilerde mükemmel sonuç verir." Yağ alma ameliyatı yağ hücreleriyle birlikte yağ reseptörlerinide kalıcı olarak azaltmaktadır. Liposuction ın hayat boyu kalıcı olmasının nedeni budur. Lipsakşın planlaması yapılırken uygulama yapılacak alaının ve çevresinin bir bütün olarak değerlendirilmesi ve gereken yerlere uygulama yapılması önemlidir.

Tüm hastalarım ameliyat öncesinde yaptığım liposuction ameliyatlarının öncesi sonrası fotoğraflarını görmeyi talep edebilirler. Bu sayede hastaların aklında bir soru işareti kalmamaktadır.

Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınabilir

liposuction, yağ alma, liposakşın, yağ aldırma ameliyatı

Bir uygulamada kişiden kişiye, kiloya ve uygulama alanı sayısına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak en fazla 5-6 litre yağ alınmalıdır. 50 kg lık bir kişide 5 litre belki maksimum bir rakam olabilirken 100 kg lık bir erkekde 6-7 litre rahatlıkla alınabilir. Dolayısıyla alınacak miktar herkes için kendine özgüdür.

Yine alınacak maksimum miktar her hastada uygulanacak diye bir kural yoktur. Örneğin sizin karnınızdan 2-3 litre yağ alınması belkide yeterli olacaktır ve bu siz 20-25 kg verdiğiniz zamanki görüntüden bile daha iyi olacaktır. Liposuction ameliyatının aşırı miktarların üzerine çıkılması, kilo verme yöntemi olarak kullanılması durumunda bazı problemler oluşabilecektir.

Liposuction Ameliyat Yöntemi

Liposuction yapılacak bölgelerde yağın alınması

1- Kuru teknik

2- Wet teknik (yaş teknik)

3- Superwet teknik (çok yaş teknik)

4- Tümescent teknik olmak üzere dört şekilde yapılabilir.

Liposuction sıklıkla superwet ve tümescent teknikle yapılmaktadır. Bu yöntemlerle vücut içerisine sıvı ve ilaçlar verilerek kanama, ağrı gibi durumların olmaması sağlanır ve yağ hücrelerinin çok daha kolay alınması sağlanılır. Liposuction ameliyatı yağ alınacak alanın büyüklüğüne göre sıklıkla sedasyon anestezisi ile out patient cerrahi şeklinde uygulanır.

Eğer alınacak yağ miktarı fazlaysa hastanede yatarak ya da genel anestezi ile ameliyat edilebilirsiniz. Eğer çok küçük bir alana uygulanacaksa lokal anestezi ile bile yapılabilmektedir. Anestezi uygulamasından önce gerginliği yatıştırmak için medikasyon verilir. Sedatif (yatıştırıcı) anestezik ameliyat esnasında rahat olmanızı sağlayacaktır.

Eğer genel anestezi uygulandıysa tüm ameliyat boyunca uyuyacaksınız. Yağ aldırma ameliyatının kapsamına bağlı olarak, işlem 45 dakikadan 3-4 saate kadar hatta daha uzun sürebilir. Ameliyat, liposuction uygulanacak bölgeye yapılan yaklaşık 0.3 cm’ lik çok küçük kesiler ile başlar. Bu küçük kesiler içinden yapılacak yağ alma işleminde herhangi bir iz kalmamaktadır.

Liposakşını takiben uygulama yapılan alanların alttaki dokuya daha iyi yapışmasını sağlamak, şişkinliği engellemek, sıvı birikimini önlemek amacıyla özel korseler giydirilir.

Liposuction Ameliyatı Sonrası

Eğer ameliyat sedasyon anestezisi altında yapılmışsa hemen sonra ayağa kalkabilir, biraz istirahat ettikten sonra evinize gidebilirsiniz. Liposuction sonrası giydirilen korseyi 1 ay boyunca kullanmanız gerekmektedir. Hemen sonrasında ve ilk gün içeriye verilen ağrı kesiciler sayesinde çok ağrınız olmaz.

Ertesi gün ve sonrası birkaç gün ağrı kesicilere cevap veren hafif ağrılar olabilir. Uyuşukluk, şişlik, hafif ağrılar bir süre daha devam edebilir. Yine ameliyat sahasında derinizin sıkılığına ya da gevşekliğine bağlı olarak şişlik, morluk oluşabilir. Bu durum 5-6 günde maksimum evreye çıkar. Yaklaşık 1 haftadan itibaren şişlikler düzelmeye başlayacaktır.

Ortalama 1 ay sonra yeni görünümünüze kavuşabilirsiniz. 1 ayda dışarıdan bakıldığı zaman kimse ameliyat geçirdiğiniz anlamayacak, hemde sonucunu net bir şekilde almış olacaksınız. 1 ay sonra deri altında bazı sertlikler olabilecek, bu sertlikler ortalama 3 ayda düzelecektir. 6 ay sonra son halinizi görebileceksiniz. Bizim içeride harab ettiğimiz ama dışarıya alamadığımız bu yağlar 6 aylık sürede vücut tarafından emilecek ve en iyi hale gelmiş olacaksınız.

Liposakşın öncesi genellikle "sellülit" olarak adlandırılan dalgalanma, enegebeler, portakal kabuğu görünümü gibi yüzey kusurları varsa yağ aldırma sonrası azalacak, hafifleyecek fakat tamamen kaybolmayacaktır. İyileşmenin daha iyi olması ve hızlandırmak için sonrasında Smoothshapes, LPG, Starvac gibi yüzey düzeltici ve sıkılaştırıcı uygulamalarda önerilmektedir. Bu uygulamalar şart olmamakla birlikte ödemin daha hızlı gitmesini de sağlamaktadır.

Yağ Aldırma Komplikasyonları

Her cerrahi girişim belirli oranda risk içermektedir. Bir kişinin cerrahi girişimi seçmesinde temel faktör risk ve yarar kıyaslamasına dayanmaktadır. Hastaların çoğu bu komplikasyonları yaşamasa da riskleri, komplikasyonları ve sonuçları anlamanız açısından her birini plastik cerrahınızla tartışmanız gerekir. Aslına bakarsanız liposuction ameliyatı pratikte çok fazla komplikasyon göstermeyen bir ameliyattır.

Erken Dönem Oluşabilecekler

Kanama: Tümescent teknikde verilen ilaçlara vede ince kanül kullanılmana bağlı olarak giderek azalmıştır. İlk 24 saat içinde görülen ve doğal olan sızıntıları kanama ile karıştırmamak gerekir.

Enfeksiyon: Son derece nadir rastlanır. İşlem sonrası antibiyotik kullanımı ve hijyen kurallarına uyulması bu riski azaltır. Antibiyotikler korunma amaçlı verilmektedir. Belli bir bölgede hassasiyetin artması, ısı ve sıcaklık artışı enfeksiyon bulguları olabilir. Bu durumda doktorunuzu aramalısınız.

Aşırı morluk ve şişlikler: Uygulama yapılan bölgede bir miktar morluk ve şişlik olması doğaldır. Aşırı morluklar; deri yapısına gevşekliği, korsenin az olarak kullanılması, alınan bazı ilaçlar, kişinin kanama eğilimine bağlı olabilir. Liposuction sonrası oluşan şişlikler 1-3 ay içerisinde oldukça azalır ve 6-12 ay sonunda nihai sonuç elde edilir. Oluşan morluklar kişiden kişiye değişmekle beraber birkaç hafta içinde hemen tüm hastalarda geçer.

Seroma: Liposuction işlemi uygulanan alanlarda fazladan sıvı birikebilir. Bu sıvıyı boşaltmak için ek uygulama girişim gerekebilir.

Uygulama yapılan alanda uyuşma: Liposuction sonrası ciltte geçici his kaybı olabilir. Azalmış veya tam his kaybı çok nadir görülebilir ve tamamen düzelmeyebilir.

Allerjik reaksiyon: Nadir olarak flaster, dikiş materyali ve topikal preparatlara karşı lokal reaksiyonlar bildirilmiştir. Cerrahi sırasında kullanılan ilaçlara karşı gelişen sistemik reaksiyonlar daha ciddidir. Allerjik reaksiyonlar ek tedavi gerektirir.

Geç Dönem Oluşabilecekler

Düzensizlikler: Özellikle deri elastikiyetinin iyi olmadığı durumlarda, ya da bir yerden az bir yerden fazla alınan durumlarda karşılaşılabilen yer yer girintiler ve çıkıntılardır. Ameliyat sonrası erken dönemde daha sık görülürler, şişlikler azaldıkça bunlar da azalırlar ancak kalıcı olabilirler ve düzeltilmeleri için ilk ameliyattan sonra 6. aya kadar beklenmelidir.

Yine liposuction öncesinde; deri gevşek ve sarkıksa vakumla yağ alınması yeterli olmaz. Deriyi geren karın germe, kol germe gibi cerrahi işlemlerin eklenmesi gerekebilir. Eğer, bu önerilmesine rağmen kişi ek cerrahi girişimi kabul etmemişse,liposakşınla yağ alınan bölgelerde sarkmalar ve deri bolluğunun yol açtığı sorunlar olabilir. Bu durumda ya tek başına yağ alınması uygulanmamalı, liposuction ile aynı anda veya sonrasında germe ameliyatları eklenmelidir.

Anestezi: Hem lokal hem de genel anestezi kendine ait risk içerir. Akciğerlerinizde küçük alanlarda kapanma görülebilir. Bu durum, akciğer enfeksiyonu riskini artırır. Antibiyotik kullanımı ve solunum fizyoterapisi gerekebilir.

Yağ Embolisi: Bacaklarda kan pıhtılaşması sonucu şişme ve ağrı olabilir. Bu pıhtılar nadiren bulunduğu yerden ayrılıp kan dolaşımıyla akciğerlerinize gidip ölüme varan sonuçlara neden olabilir. Yağ embolisi sendromu, yağ damlacıklarının akciğerlere kaçması ile gerçekleşir. Bu çok nadir ama hayati tehlikesi olan bir komplikasyondur. Bu durumda hasta yatırılarak ek tedavi uygulanmalıdır.

Tatminkâr olmayan sonuç: Aslında en olası komplikasyon liposuction sonuçu sizi tatmin etmeyebilir. Sonucu iyileştirmek için ek yağ alsırma girişimi gerekebilir.

LİPOSUCTİON İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

Yağ alınan bölgelerde tekrar yağ oluşur mu?

Yeniden yağ hücre sayısı artamaz. İnsan doğuştan yağ hücresi sabit sayıda doğar. Kilo aldığımız zaman yağ hücrelerinin sayısı artmaz ancak hücre yapıları büyür. Örneğin 100 birimlik yağ hücresi varsa 30-40 birim yağ hücresi kalır. Kalan hücrelerde genişleyebilme özelliğine sahiptir ancak, 100 birim gibi davranabilmesi için 10-15 kilo almanız gerekir.

Yağ alma ameliyatı kilo verdirme amacıyla yapılabilir mi?

Kesinlikle hayır. Bu ameliyatlar vücut kontürlerine şekil vermek amacıyla yapılır. Örneğin 70 kg bir bayan bu ameliyattan 60 kg olarak çıkması mümkün değildir. Bu amaçla liposuction yapan bazı doktorlar vardır, ancak ameliyat süresi çok uzar, dokulara zarar veriilmiş olur ve komplikasyon oranı artar.

Bir seferde en fazla ne kadar yağ alınır?

5000-6000 cc yağ alınabilir. Bu kişiden kişiye ve uygulama yapılan bölgenin sayısına bağlı olarak değişir. Her hastadan bu oranda yağ alınacak diye bir kural yoktur. Belki size yapılacak bölgede 2000 cc yağ almak yeterli olacaktır. Ama kilolu bir insanda kilosuna oranla daha fazla yağ almak mümkün olabilir. Liposuction sonrası ameliyat izi olur mu? Liposakşın ameliyatını çok ince girişlerden yaptığımız için iz kalmamaktadır.

İstenilen her bölgeden yağ alınabilir mi?

Vücutta yağ olabilecek her alandan yağ alma işlemi yapılabilir.

Ameliyat sonrası korse ne kadar süreyle giyilir? Sonrasında neler yapmak gerekir?

4 hafta süreyle korse giyilir. Gevşek bir deriye sahipseniz 5-6 haftayada uzatılabilir.

Ameliyat sonrası görülen dalgalanmalar ve düzensizlikler nasıl önlenebilir? Öncelikle bu durum liposakşını yapan hekimin tecrübesiyle ve sizin cildiniz, yaşınızla alakalı bir durumdur.. İkincisi ameliyatta kullanılan kanüllerin ince olması bu durumun oluşmasını engelleyebilir. İnce kanüllerle ve kontrollü bir şekilde yapılırsa genel olarak sorun olmayacaktır. Yine bacak gibi yerlerde geçişlerin çok iyi yapılması gerekir. Liposuction yapılan alanla yapılmayan alan arasında orantısızlık olmamalıdır. Bazen çok kilolu ve gevşek derili, yaşca ileri hastalarda cilt toplamayıp kendini bırakabilir. Yine liposuction sonrasında LPG veya kavitasyon benzeri cihazlarla bu düzensizlikler minimale indirilir.

Liposuction fiyatları neye göre değişir?

Liposuction fiyatları hastadan alınacak yağ miktarına, uygulama yapılacak alan sayısına, hastanın yaşına, kilosuna, anestezi şekline, ek tedaviye ihtiyaç olup olmamasına göre değişir. Liposakşın fiyat ücret bilgisi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Liposuction Videosu İzleTavsiye Et    Yazdır

Videolar
Bize Sorun
Estetik Operasyonlar
E-Mail Listesi

E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

E-Mail Adresi :
Ad Soyad :
Ekle

Facebook' da Beğen
İletişim Bilgileri
MiaPlast Estetik
Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B Maçka İstanbul +90 212 296 74 42
info@miaplastestetik.com
Duyurular
Sivilce İzi Tedavileri
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
Dövme Silme Leke Çil Melasma Sivilce Tedavisi Karbon Peeling Cilt Gençleştirme
Zeltiq Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelmede Devrim
Ulthera Tek Seansda Ameliyatsız Yüz Germe
Miaplast Estetik Kliniği Ulthera Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Germe Ulthera Seansı Ultherapy İstanbul
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle ilgili tedaviler

Tüm Duyurular

Sosyal Paylaşım
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter

 

 

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.