Spectra Q Switched Nd Yag Lazer

Spectra Q Switched Nd Yag Lazer İle Yapılabilen Tedaviler

spectra q switched nd yag lazer

Bizi Arayabilir Veya Yandaki Formu Doldurabilirsiniz

Spectra Q Switched Nd Yag Lazer

spectra lazer, Q Switched Nd Yag Lazer MerkeziYeni nesil Q Switched Nd YAG lazerler arasında olan Spectra, özellikle dövmelerin ve derin pigmente lezyonların ortadan kaldırılması için Lutronic tarafından tasarlanan yeni bir lazer sistemidir. Spectra, 1064 nm, 650 nm, 585 nm ve 532 nm olmak üzere dört farklı dalgaboyu üretebilen bir Q-switched Nd:YAG lazerdir. Q-switched teknolojisinin en büyük özelliği; aşırı kısa bir sürede (birkaç nanosaniye) son derece güçlü atışlar yapabilmesidir.
Dört dalga boyu sayesinde, tek bir sistem ile sayısız renkteki dövmeleri çıkarabilmektedir. Kızıl ötesi ile çalışarak (1064 nm), cilt melanini ve dalga boyu arasında düşük bir etkileşimle, koyu renkteki ciltlerde bile siyah ve mavi renkli dövmeleri çıkarabilmektedir. Yeşil ışık ise (532 nm) kırmızı ve tonları üzerinde çalışmaktadır.
Pigmente lezyonlar, pigmentin derinliğine göre epidermal yada dermal olarak ayrılmaktadır. Epidermal lezyonlar (çiller, cafe-au-lait lekeleri, güneş lekeleri vb.), özellikle melanin tarafından emilen ve bundan dolayı temel olarak yüzeysel cilt seviyelerine etki eden 532 nm dalgaboyu kullanılarak tedavi edilir. Ota's Nevus ya da Mongolic lekeler gibi dermal lezyonlar daha derinlerde bulunmaktadır ve bunların tedavisi için cildin daha derinlerine etki edebilecek bir dalgaboyu olan 1064 nm dalgaboyu kullanılmaktadır.
Dövmelerin çıkarılmasında olduğu gibi, sadece Q-Switched yayılımı dermal lezyonları yara riski olmaksızın, etkili bir biçimde tedavi edebilmektedir.
Spectra Q-Switched Nd Yag Lazerin Kullanım Alanları
  • Her renk ve büyüklükteki dövmelerin tedavisi
  • Dermal ve epidermal leke tedavisi (güneş lekeleri,hamilelik lekeleri, melasma)
  • Postinflamatuar lekeler, cafeola lekeleri
  • Vücut lekelerinin tedavisi
  • Çil tedavisi
  • Geniş koyu renkli benlerin giderilmesi (ota nevus, Ito nevus, mongol lekeleri)
  • Lazer toning, lazerle cilt gençleştirme, lazerle kırışıklık tedavisi
  • Karbon peeling
  • Aktif sivilce ve aknelerin tedavisi
SPECTRA Nd: YAG LAZER
Lutronic tarafından üretilen Q-switched Nd:YAG lazer olağanüstü başarısı ile ödüllü bir lazer sistemidir. Nd: YAG lazer serisinin en yeni ürünü olan Spectra hafif ama daha güçlü, kullanımı kolay, güvenilir ve geniş uygulama alanı sunan bir sistemdir. Çeşitli estetik uygulamalar için tasarlanan Spectra lazer 4 adet dalga boyu üretme kapasitesine sahiptir. Foto-mekanik bir sistemle bu cihaz pigmentli birçok lezyonu tedavi ederken, lazerle dövme silme amacıyla koyu renkli dövmeleri de rahatlıkla çıkarır.
Spectra lazer ışığının kuvvetli atışlarını kullanarak son derece etkili bir şekilde pigmentleri ve dövme partiküllerini etrafındaki sağlıklı dokuya zarar vermeden hafifletir ya da tamamen yok eder. Melanozomlar ve dövme partikülleri lazer ışığına maruz kaldıklarında, vücudun doğal drenaj sistemi tarafından emilen küçük parçacıklara bölünürler.
Çok yönlü kullanım imkanı veren Spectra aynı zamanda Spectra lazer toning uygulaması da yapar. Non-ablative olan bu uygulama ile melasma tedavisinde çarpıcı sonuçlar alınmaktadır.
Diğer bir operasyon modu Spectra Mode, 300 mikro saniye gibi uzun biratış yaptığından Spectra Peel olarak adlandırdığımız yeni non-ablative cilt yüzeyini yenileme/yeniden yapılandırma uygulamasına da oldukça uygundur. Karbon bazlı bir losyon kombinasyonu ile, Spectra Mode ciltte fototermal bir etki yapar ve cilt hücresi yenilemesini harekete geçirir.
Hem klasik Q-switched, hem de Spectra Mode’da istikrarlı pulse to pulse stabilite özelliği Spectra’yı kozmetik ve akne skarları ve kırışıklıkları tedavi etmede kullanılan non-ablative cilt yüzeyini yenileme/yapılandırma tedavilerinde de etkili kılmaktadır.
Ayrıca, Spectra oto-kalibrasyon ve self-restorasyon özelliği ile fluensi her zaman ideal seviyede tutabilme özelliğine sahiptir.


Tavsiye Et    Yazdır


Bize Sorun
Estetik Operasyonlar
E-Mail Listesi

E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

E-Mail Adresi :
Ad Soyad :
Ekle

Facebook' da Beğen
İletişim Bilgileri
MiaPlast Estetik
Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B Maçka İstanbul +90 212 296 74 42
info@miaplastestetik.com
Duyurular
Sivilce İzi Tedavileri
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
Dövme Silme Leke Çil Melasma Sivilce Tedavisi Karbon Peeling Cilt Gençleştirme
Zeltiq Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelmede Devrim
Ulthera Tek Seansda Ameliyatsız Yüz Germe
Miaplast Estetik Kliniği Ulthera Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Germe Ulthera Seansı Ultherapy İstanbul
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle ilgili tedaviler

Tüm Duyurular

Sosyal Paylaşım
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter

 

 

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.